אודותינו

המועצה הדתית כפר תבור שמה לעצמה מטרה לתת את שירותי הדת בצורה הנגישה והטובה ביותר לתושבי הכפר ולסביבה.

לשם כך גייסנו את כל האמצעים שברשותנו ובמסגרת ההנחיות של הרבנות הראשית לישראל ומשרד הדתות. משרדי המועצה הדתית עברו למוזיאון המושבה.

נגישות במועצה

למשרדי המועצה ולבתי כנסת יש גישה לנכים וכן מקומות ישיבה בחוץ ובפנים לנכים.
שירותים נגישים לנכים קיימים בשני בתי כנסת. כמו כן בבית הכנסת עץ החיים יש חניה גדולה לנכים שמאפשר כניסת רכב מיוחד לנכים. במקוה יש גישה לנכים יחד עם זאת מדובר בישוב קטן ואין לנו ציוד מיוחד כמו מנופים. בבית הקברות יש גישה לנכים

השירותים הניתנים

  1. מקוה – הפעלת מקוה נשים, מקוה גברים, ומקוה כלים – בכפר תבור.
  2. רישום נישואין – אין צורך לרוץ למקומות רחוקים, כאן בכפר תקבלו את כל השירות: רישום נישואין, הדרכת כלות, מקוה, רב מקדש. כשבסיום ההליך אתם מקבלים תעודת נישואין רשמית.
  3. תעודת רווקות – גם הן מונפקות פה בכפר תבור.
  4. מתן כשרות לעסקים הנמצאים בכפר תבור – מערך הכשרות של המועצה הדתית תתאים לעסקים באופן אישי את מערך הפיקוח הכשרותי על העסק שלכם בהתאם להנחיות הרבנות הראשית לישראל ומשימולאו הדרישות הכשרותיות ותשולם האגרא השנתית למועצה הדתית, תקבלו תעודת כשרות מטעם הרבנות כפר תבור.
  5. עירוב – המועצה דתית כפר תבור הקימה ומתחזקת את העירוב בכפר. העירוב נבדק מידי יום שישי.
  6. בתי כנסת – עזרה בסיוע, פיתוח ואחזקה של בתי הכנסת בשיתוף עם המועצה המקומית. בית הכנסת הגדול הפועל בשכונת המייסדים ובית כנסת עץ החיים הפועל בשכונת הזיתים.
  7. שיעורי תורה – עזרה והשתתפות בשעורי תורה בכפר תבור.
  8. שירותי קבורה – במקרה של פטירה יש להודיע מיד לגורמים המטפלים מטעם המועצה הדתית והמקומית. כמו כן מעמידה המועצה הדתית לשירות התושבים אוהל אבלים כולל כסאות תנורי חימום וכו’.
  9. הפעלת הארכיון של המועצה הדתית – לקבלת העתק תעודות נשואין משנים עברו.
  10. ערבי פסחים – מכירת חמץ והגעלת כלים לתושבים המעונינים בכך, וחלוקה של קמחא דפיסחא למשפחות החלשות בכפר.

 

תמיד לרשותכם,
הרב אבנר עובדיה. מר רפי אילוזי